12 lutego 2019 roku odbyło się Posiedzenie Rady Programowej 6. edycji FinTech Digital Congress. Spotkanie miało na celu wyłonienie trendów, dostrzeżenie problemów i wskazanie możliwości rozwoju, które będą stanowić podstawę agendy. Wszystko po to, aby dobrze odzwierciedlić aktualny stan innowacji w sektorze finansowym i dostarczyć jak najwięcej inspiracji przyszłym uczestnikom. Dzięki żywym i merytorycznym dyskusjom, znany jest już kierunek w jakim podąży wiosenna odsłona tego projektu. Grono kluczowych ekspertów z zakresu nowoczesnych technologii, pod przewodnictwem Marcina Petrykowskiego, zadecydowało o tematyce, jaka będzie dominowała podczas wiosennej odsłony wydarzenia.

Pierwszy dzień kongresu, odbędzie się wspólnie z InsurTech Digital Congress. W ramach wydarzenia nie zabraknie rozmów o transformacji kulturowej. Temat ten stwarza wiele nowych przestrzeni do dyskusji, takich jak zmiana podejścia do innowacji, czy umiejętnego podejścia do postępu. Hasła, takie jak open banking i open insurance, z pewnością staną się podstawą do dalszej wymiany opinii na temat spojrzenia na bank jako ekosystem usług w kontekście Polski i rynków zagranicznych. Podczas kongresu pojawią się takie tematy jak: design thinking, płatności p2p, funding i skalowanie startupów fintechowych czy praktyczne ujęcie PSD2. Wydarzenie poruszy najbardziej bieżące, ważne dla sektora kwestie, m.in. problem cyberbezpieczeństwa w zakresie rozwiązań mobilnych i innowacji. Uczestnicy z pewnością będą mogli zaczerpnąć wiedzę od najlepszych. Przewidziane są wystąpienia ekspertów z krajów, które są pionierami wdrażania innowacyjnych technologii do sektora finansowego.

Te i inne kwestie znajdą się w agendzie najbliższej odsłony FinTech Digital Congress, która w całości zostanie przedstawiona już niebawem.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z Posiedzenia Rady Programowej.