Laureaci Konkursu FinTech & InsurTech Awards

Start-up Award – e-Prawnik – Tu-Prawnik we współpracy z PKO Bankiem Polskim

Odbierający:
Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar IT oraz Sławomir Siezieniewski, CEO TuPrawnik

Wręczający:
Adam Bąkowski, CEO, Telematics Technologies

Uzasadnienie:
TuPrawnik to twórca unikalnego narzędzia, które umożliwia firmom szybką, kompleksową i całkowicie zdalną konsultację u prawnika z wymaganą specjalizacją. Narzędzie jest dostępne dla klientów PKO Banku Polskiego z sektora MSP w ekosystemie usług dodatkowych, z poziomu serwisu transakcyjnego iPKO. Dzięki współpracy z PKO Bankiem Polskim TuPrawnik z produktem dostosowanym do oczekiwań klientów podbił rynek.

Blockchain Technology Award – Santander One Pay FX

Odbierający:
Patryk Nowakowski, Chief Information Officer Santander Bank Polska

Wręczający:
Wojciech Soleniec, Partner, EY

Uzasadnienie:
Nagroda dla Santander Bank Polska za Santander One Pay FX – innowacyjną usługę natychmiastowych płatności zagranicznych, opartą o technologię blockchain

Best Lending Solution – LeaseLink

Odbierający:
Wojciech Kazimierski, Prezes Zarządu, LeaseLink

Wręczający:
dr Mariusz Cholewa, Prezes Zarządu, Biuro Informacji Kredytowej

Uzasadnienie:
LeaseLink to polski fintech działający w sektorze leasingowym. W ciągu 3 lat zbudował pozycję lidera rynku leasingu w segmencie online. Z fintechem zintegrowanych jest blisko 3 tysiące partnerów oferujących usługi LeaseLink wśród których są topowe marki rynku e-commerce. LeaseLink posiada już ponad 20 tysięcy klientów – małych i średnich firm.

Best Payment Solution – Cyfrowe płatności w inteligentnych miastach – Inkubator Innowacji Visa

Odbierający:
Maciej Maciejewski, Director Collaboration, Innovation Incubator, Visa

Wręczający:
dr Krzysztof Korus, Radca Prawny, Partner, dLK Legal

Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano Inkubatorowi Innowacji Visa w Warszawie za opracowanie rozwiązań dotyczących cyfrowych płatności w miejskim transporcie publicznym oraz strefach parkowania. Bazują one na technologiach mobilnych, zapewniając użytkownikom szybkość, wygodę i bezpieczeństwo podczas płacenia, zarówno w sposób zaplanowany, jak i spontaniczny – nawet jeśli płacący nie mają przy sobie portfela. Również samorządy zyskają na tych rozwiązaniach – dzięki przyjmowaniu płatności cyfrowo będą mogły ograniczyć koszty związane z obsługą papierowych biletów oraz wydruków z parkomatów.

InsurTech Award – PZU GO

Odbierający:
Andrzej Skasko, Dyrektor Biur CRM i Rozwoju Technlogii, PZU

Wręczający:
Cezary Świerszcz, Prezes Zarządu, Bacca

Uzasadnienie:
PZU GO to nowoczesne rozwiązanie, które czuwa nad bezpieczeństwem podróżnych w czasie jazdy. To niewielkie urządzenie i aplikacja mobilna, które ze sobą współpracują – rejestrując dane podczas jazdy oraz wychwytując niebezpieczne sytuacje. W razie wykrycia wypadku urządzenie przekazuje informację o zdarzeniu do Centrum Alarmowego PZU, które niezwłocznie kontaktuje się z kierowcą pojazdu i sprawdza, czy nie potrzebuje on pomocy. Jeśli nawiązanie kontaktu nie będzie możliwe, wezwie służby ratunkowe na miejsce ostatniego wskazania GPS.

FinTech Award – Quantum CX

Odbierający:
Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar IT oraz Bartosz Rychlicki, CEO, Quantum CX

Wręczający:
Małgorzata Szturmowicz, Wiceprzewodnicząca Rady Programowej FinTech Digital Congress

Uzasadnienie:
Quantum CX szerzy nawyk uśmiechu oraz życzliwości wobec siebie. Podnosi jakość obsługi i współpracy poprzez uśmiechy pracowników i klientów. PKO Bank Polski jako pierwszy w Polsce wdrożył rozwiązanie Quantum CX i stał się ambasadorem życzliwości.