Nie pamiętasz hasła do logowania do PPK? Nie wiesz, która instytucja finansowa prowadzi Twój rachunek? A może masz kilka rachunków PPK i dlatego nie sprawdzasz ich na bieżąco? Jeśli któreś z powyższych pytań dotyczy Ciebie to mamy dobrą wiadomość – nowy serwis MojePPK pozwala szybko, łatwo, wygodnie i bezpiecznie sprawdzić stan wszystkich środków zgromadzonych na różnych rachunkach PPK.
Serwis funkcjonuje od początku stycznia i z dnia na dzień zyskuje na popularności. Łącznie już prawie 100 000 osób zalogowało się na swoje rachunki PPK tym sposobem.
Uruchomienie serwisu MojePPK to nowa jakość w dostępie do informacji o środkach zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Nowy serwis ułatwia pracownikom bieżącą obserwację swoich oszczędności, a możliwość potwierdzenia konkretnych, wymiernych zysków stanowi dowód na słuszność decyzji o pozostaniu w PPK – wyjaśnia Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.
Czym jest serwis MojePPK?
Serwis MojePPK to nowy portal dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych, który przedstawia informacje o wartości środków zgromadzonych przez nich w PPK. Po zalogowaniu (przez profil zaufany, e-dowód lub za pomocą konta w serwisie), uczestnik może sprawdzić stan oszczędności na wszystkich swoich rachunkach PPK, które może mieć w różnych instytucjach finansowych; zobaczyć wysokość wpłat, a także wygenerować raport z zestawieniem danych. Serwis jest ogólnodostępny, wielojęzyczny oraz dostosowany do wymagań osób słabowidzących.
Jak się zalogować?
Jesteś pracownikiem, uczestnikiem PPK, masz otwarty rachunek PPK (jeden lub więcej)
i chcesz sprawdzić, ile zaoszczędziłeś w Pracowniczych Planach Kapitałowych? Nic prostszego! Wystarczy, że wejdziesz na stronę mojeppk.pl i klikniesz przycisk „zaloguj”
w prawym górnym rogu. Na tym etapie możesz wybrać metodę logowania, np. e-dowód lub profil zaufany. Możesz również zalogować się, tworząc konto w serwisie MojePPK.
PPK: zostałeś? Zyskałeś!
Dlaczego warto być w PPK? Bo to program długoterminowego oszczędzania na przyszłość,
w którym do wpłat pracownika dokłada się także pracodawca i państwo. To dwa razy szybsze oszczędzanie! Dodatkowo zgromadzone środki są prywatne i dziedziczone, a pracownik sam decyduje o tym, czy chce być uczestnikiem PPK, jak wysoką składkę będzie odprowadzał (od 0,5 do 4% wynagrodzenia) oraz jak będą inwestowane jego środki. Oszczędności można wypłacić w dowolnym momencie – nawet przed 60. rokiem życia. Osoby, będące od początku w PPK, zyskały już od 95% do 121% więcej, niż same wpłaciły! Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę serwisu MojePPK.